לייעוץ ללא עלות: 097418886

הקשר בין מחלות חניכיים למחלות לב

מאת:

חוקרים הראו לראשונה כי מחלות חניכיים כרוניות, ובמיוחד אלו המעוררות אובדן שיניים הדרגתי, קשורות קשר אדוק לבעיה באוטם שריר הלב, הידועה בכינויה גם כהתקף לב.

המחקר

במחקר החלוצי שפורסם בכתב עת Journal of Dental Research, תחת הכותרת "Acute myocardial infarct size is related to periodontitis extent and severity", או בעברית, חומרת אוטם שריר הלב קשורה לבעיות חניכיים.

צוות החוקרים שעבד על המחקר הוכיח כי היקף וחומרת המצב של בעיות חניכיים כרוניות קשורה לבעיית אוטם שריר הלב, באמצעות סימנים ביולוגיים של נמק בשריר הלב.

המחקר, שנוהל על ידי צוות גדול של חוקרים, פרופסורים ובשילוב מחלקות שונות של רפואת שיניים, ניתח 112 חולים אשר סבלו מאוטם שריר לב, באוניברסיטת de las Nieves Virgen ביחידה הקרדיולוגית של בית החולים.

כל הנחקרים עברו סדרה של בדיקות רפואיות קרדיולוגיות,ביוכימיות, ובדיקות חניכיים.

לדבריו של פרופסור אגואדו פרנסיסקו, ממנהלי המחקר (שמותנה באישור באמצעות מחקר נוסף), בעיות חניכיים כרוניות מופיעות כגורם סיכון למוות, והן ממלאות תפקיד חשוב בקביעת סיכויי ההחלמה של אוטם שריר הלב.

החוקרים מציינים כי יהיה צורך בביצוע בדיקות מעקב עם חולי חניכיים אשר סבלו מבעיית אוטם שריר הלב, על מנת לקבוע את חומרת (או העדרה) של האבולוציה הקלינית שלהם (אירועי לב חדשים, אי ספיקת לב, או אפילו מוות).

לדבריו של אגואדו, במידה וזה המצב, יש לשקול את בעיית החניכיים בכרוניות כמנבא בהיווצרות אוטם שריר הלב, ועל כן, תלקח בחשבון בהערכות הסיכון.

פברואר 4, 2015

התקשרו השאירו פרטים
שאל את ד"ר פרייס